Co je Fashion terapie?Fashion terapie je terapie, díky které můžeme oblečením a oblékáním zlepšit psychický, a následně i fyzický stav člověka. Pokud nosíme správné oblečení, má to na nás pozitivní vliv. A naopak - špatně zvolené oblečení na nás působí negativně.


Oblečení máme přímo na svém těle téměř 24 hodin denně, od narození po celý život. Je nám tedy nejbližší a jsme s ním nejvíc v kontaktu, víc než s autem, nábytkem, mobilním telefonem... A má tedy na nás i největší vliv ze všeho, co nás obklopuje. Dle mého názoru nás ovlivňuje víc než naše strava nebo kosmetika, kterou používáme.Oblečení musí mít správnou energii


Správné oblečení je v harmonii s tím, kdo jsem. Takové oblečení se nevybírá podle věku, typu postavy nebo podle barevného typu, ale podle osobnosti, podle toho, jaká jsem, jakou mám v sobě energii.

Při své práci rozeznávám osm typů energií, resp. osobností: akční, klidný, jemný, drsný, přírodní, kultivovaný, konzervativní a výstřední.


Každý z osmi stylů oblečení má svou typickou energii. Pokud se energie oblečení shoduje s energií ženy, podporuje to její kvality a přednosti, násobí to její (vnitřní) krásu.
Pokud je energie oblečení jiná, tříští energii ženy, narušuje ji, bojuje s ní a oslabuje ji. To má za následek, že se žena cítí unavená, nejistá, nespokojená, podrážděná, časem se můžou dostavit i různé zdravotní problémy. Když dlouhodobě nosíme oblečení, které nám nepřísluší, jdeme tím proti sobě.

Naopak, pokud nosíme oblečení, které ladí s naší osobností, jsme spokojené, sebevědomé, vše se nám daří, život nám krásně plyne a my se z něj radujeme.

Oblečení nás svou energií vede. Pokud má naše oblečení stejnou energii jako my, jdeme stejným směrem a ono nás posiluje a podporuje. Přece ve dvou se to lépe táhne.
Oblečení, které má jinou energii, než je ta naše, nás táhne jiným směrem - tím svým. A pokud nás nesvede úplně z naší cesty, tak nám tu naši cestu minimálně hodně zpomalí a znepříjemní.

Když tedy přestaneme nosit nevhodné oblečení a začneme nosit to správné, okamžitě pocítíme tu změnu, úlevu. Najednou se nám na naší životní cestě jde lehčejí a radostněji.

Správné oblečení nosí jen málokterá žena


Jsou to ženy, které umí naslouchat svému srdci, svému vnitřnímu hlasu, svému vyššímu Já, své duši... Nezáleží na tom, jak to nazveme - vyberte si, co je Vám nejbližší.
Jsou to ženy, které vnímají své tělo a své pocity a nechají se jimi vést. Jsou to ženy, které poslouchají samy sebe. Ženy, které vědí kdo jsou a jaké mají potřeby. Ženy, které jednají autenticky.

Takové ženy se dokážou vždycky správně rozhodnout a správně si vybrat, ve všech oblastech svého života. Dělají to naprosto přirozeně a intuitivně. Tímto způsobem si i vybírají to nejvhodnější oblečení, ve kterém se cítí skvěle a i v něm skvěle vypadají, jelikož je s nimi v harmonii.


Proč si neumíme vybrat správné oblečení


Protože, na rozdíl od těchto žen, nejsme schopny vnímat své tělo, jsme od něj odpojené. Nevěříme svým pocitům, máme strach se jimi řídit. Často své pocity potlačujeme, protože si myslíme, že bychom měly cítit a chtít něco jiného, než co cítíme a chceme. Děláme především to, co bychom MĚLY dělat, co se od nás očekává. A děláme to tak, jak se to dělat má. Neděláme to, co doopravdy dělat CHCEME, a neděláme věci tak, jak by nám vyhovovaly.

Většinou si ani neuvědomujeme, že to tak máme. Jsme zvyklé se takhle chovat - soustředit svou pozornost především na druhé, a ne na sebe a své pocity a potřeby. Zabývat se tím, co si o nás druzí (po)myslí. Snažit se udělat na ostatní dobrý dojem, aby nás měli rádi, aby nás obdivovali, aby nás (po)chválili, aby se na nás ne(ro)zlobili...

A stejným způsobem si i vybíráme oblečení. O čem přemýšlíte, když si pořizujete něco nového? Správně bychom u toho vůbec neměly přemýšlet. Měly bychom cítit obrovskou radost, nadšení a jistotu, že to je přesně to nejlepší pro nás, že to perfektně zapadne.
Jenže většina z nás má tohle spojení se svými pocity a se svým tělem nějak porušené nebo zcela přerušené. Takže přemýšlíme, jestli v tom nebudeme vypadat moc staře, tlustě, lacině, vyzývavě, fádně...
Každá se bojíme něčeho jiného a snažíme se proto vyvolat dojem, že jsme mladé, štíhlé, na úrovni, zajímavé... Nezabýváme se tím, jak se v našem oblečení cítíme my, ale je pro nás důležité, jak budeme vypadat a jestli se budeme líbit ostatním.

To je ta největší chyba! Ženám, které nosí správné oblečení, je jedno, jestli se budou líbit ostatním. Pro ně je nejdůležitější skutečnost, že se ve svém oblečení cítí božsky.

Jak to změnit

Především se musíme znovu naučit naslouchat svému tělu a svým pocitům. Jako malé děti jsme to uměly.
Když se narodí miminko, ve všem, co dělá, je vedeno svým vnitřním hlasem. Jeho vnitřní hlas mu říká, co má zkoušet, co se má učit. Potíž je v tom, že malé dítě většinou nemůže dělat, co chce. Musí poslouchat dospělé, protože je na nich závislé. Potřebuje je, aby přežilo.

A právě v dětství má kořeny touha a potřeba zavděčit se a zalíbit se ostatním, snaha získat si jejich náklonnost a pozornost. V dětství začneme schovávat ty své části, které se dospělým nelíbí. Začneme se za ně stydět. A naopak, začneme předstírat, že jsme takové, jaké nás dospělí chtějí mít. Začneme hrát různé role. Podrobněji o tom napíšu v nějakém příštím článku.

Takže je potřeba se začít zaměřovat hlavně na sebe, začít se pozorovat a zkoumat. Kde hraju nějakou roli a za jakým účelem? Jaké vzorce chování jsem se v minulosti naučila? Jaká přesvědčení mám v hlavě? Vyhovují mi? Přináší mi do života radost?

Pomaličku, krok za krokem, se začít očišťovat od všech rolí, vzorců chování a přesvědčení, co mi nevyhovují a co mi nepřinášejí do života radost. Zbavit se toho, co jsem se musela naučit, abych přežila, ale není to moje, nejsem to já.


Fashion terapie - rychlá, učinná a jemná


Pomoct nám s tím můžou různé terapie a fashion terapie je podle mého názoru jedna z nejrychlejších, nejúčinnějších a zároveň i nejjemnějších. Pokud byste chtěla fashion terapii v mém podání vyzkoušet, moc ráda se s Vámi osobně setkám. Více informací najdete tady.

Určit, jaká je Vaše energie a které oblečení je s Vámi kompatibilní, je otázkou několika hodin, případně několika dnů. Pak už záleží jen na Vás, za jak dlouho se se svým novým stylem oblékání sžijete. Rychlost a intenzitu si určíte sama tak, jak Vám to bude nejpříjemnější.
Možná do toho skočíte po hlavě a začnete se naplno oblékat do toho nejčištšího stylu. Možná pro Vás bude lepší měnit oblečení postupně a na nový styl si zvykat pomalu, krůček za krůčkem.

Oblečení, které je v souladu s Vaším nitrem, na Vás bude působit pozitivně, kdykoliv ho budete mít na sobě. Čím více ho budete nosit, tím lépe se budete cítit. 
.


Komentáře

Oblíbené příspěvky